Skip to content

Aplikacja FlotoMap szybka kontrola samochodu służbowego, monitoring pojazdów.

Jak to działa

Flotomap to pierwsza w Polsce aplikacja służąca do zarządzania flotą firmową, bez konieczności montażu systemu GPS w samochodach.

Aplikacja nie wymaga montażu żadnych nadajników GPS jedynie pracownicy mogą, ale nie muszą zainstalować aplikację mobilną Flotomap na telefonie służbowym. Aplikacja nie śledzi użytkownika, a jedynie pomaga raportować delegacje.

System też pozwala wprowadzić kontrolę samochodów służbowych bez konieczności instalowania urządzeń GPS w samochodzie (system wykorzystuje urządzenia GPS z telefonu). Dzięki czemu właściciel firmy może bardzo łatwo wdrożyć rozwiązanie w swojej firmie, co może być dużym atutem w momencie wyboru rozwiązania przez osoby niezdecydowane.

Pracownicy sami raportują jakie miejsca odwiedzili na delegacji, a system za pomocą własnych algorytmów sprawdza czy pracownik nie wykorzystywał samochodu do celów prywatnych w czasie godzin pracy

Nasza filozofia

Na rynku istnieje wiele rozwiązań pozwalających na monitoring pojazdów. Rozwiązania te pozwalają na bardzo szczegółową kontrolę samochodów służbowych. Pozwalają też na bardzo szczegółowy zapis trasy jaką pojazd się poruszał. Jednak wszystkie te rozwiązania mają jedną wadę. Wszystkie te systemy zmuszają do analizy właściciela firmy, lub oddelegowanego pracownika. I dopiero taka osoba może wychwycić czy dana trasa pracownika jest trasą optymalną, czy może pracownik zboczył gdzieś w celach prywatnych. Po kilku miesiącach właściciele z braku czasu przestawali śledzić trasy. Dodatkowo rozwiązania te wymagają montażu urządzeń GPS w samochodzie.

System flotomap.pl eliminuje ten problem. Nie skupia się na monitoringu samochodu w czasie rzeczywistym, a nad tym by przeanalizować czy pracownik nie nadłożył kilometrów i czy wybrał trasę optymalną. Cały system po początkowym skonfigurowaniu nie wymaga praktycznie żadnej obsługi, pracownicy muszą jedynie na bieżąco raportować wykonane delegacje za pomocą telefonu, a system w razie konieczności sam powiadomi właściciela o problemie i przekroczeniu ilości kilometrów przez pracownika w danej delegacji.

Teraz łatwo możesz analizować delegacje // Oszędzaj paliwo i optymalizuj wykorzystanie samochodu